اقتصادي
---
جزئیات عیدی کارگران ساعتی، پاره وقت و فصلی
برابر قانون کار مبنای محاسبه عیدی و پاداش سالانه کارگران در کارگاه‌هایی که طرح طبقه بندی مشاغل دارند مزد گروه و پایه یا مزد مبنا و در واحدهای فاقد طرح طبقه بندی، مزد ثابت یعنی مزد شغل و مزایای ثابت پرداختی به تبع شغل است.
---
پوشاک شب عید گران نمی‌شود/ کمبود عرضه نداریم
یک فعال صنعت نساجی و پوشاک معتقد است حادثه ساختمان پلاسکو، بازار پوشاک را در کوتاه مدت تحت تاثیر قرار می دهد اما برای بازار شب عید مشکلی از بابت افزایش قیمت و کمبود عرضه وجود نخواهد داشت.
---
فقط 25 درصد واحدهای پلاسکو بیمه بودند
از مجموع ۶۰۰ واحد صنفی مستقر در ساختمان پلاسکو ۱۶۰ واحد یعنی حدود ۲۵ درصد بیمه بودند و بر اساس برآوردهای تقریبی می‌توان گفت که کل تعهدات صنعت بیمه درباره آتش سوزی این ساختمان حدود ۴۰ میلیارد تومان است.
---
2 دستگاه از 28 دستگاه پورشه قاچاق به فروش رفت
رئیس سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در مورد 28 عدد خودروی پورشه قاچاق گفت: این خودروها در مزایده گذاشته شدند که حدود 28 دستگاه بود که دو دستگاه از آنها به فروش رفت
---
۵۰۰هزار شغل ایجاد می‌شود
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: پیش‌بینی می‌شود تا یک سال آینده برای ۵۰۰ هزار نفر در صنعت پوشاک شغل ایجاد شود.
---
انگار می‌خواهند همه چیز را گردن ما بیاندازند
کسبه پلاسکو حالا سقف دخل زندگی شان روی سرشان خراب شده و دور تا دور خیابان های منتهی به پلاسکو چرخ می‌زنند.
---
همایش سراسری مدیران ستاد و شعب بانک گردشگری در سالگرد تاسیس بانک برگزار شد
در آغاز هفتمین سال فعالیت بانک گردشگری، همایش سراسری دو روزه مدیران ستاد و شعب آغاز شد. به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری ، در نخستین روز این همایش که در روز ۲۹ دی ماه در محل هتل های فرودگاهی با حضور خسرو خواجه حسنی، مدیرعامل، معاونین و مدیران ستاد و شعب برگزار شد اولویت ها و سیاست گذاری های آتی تشریح شد.
---
طرح تعویض ظروف آشپزخانه قدیمی در سراسر کشور
میر محمد صادقی: مهمترین ویژگی این ظروف این است که هیچ گونه لایه و پوششی ندارد و هیچ عاملی از ظروف وارد غذا نمی‌شود و نسبت به تکنولوژی قبلی آن تا 30 درصد میزان چسبندگی غذا کمتر شده است. از دیگر محاسن این ظروف این است که هر چقدر آنها را با سیم ظرفشویی شسته شود عمر آنها بیشتر می‌شود.
---
زاینده‌رود اواخر روز جمعه در شهر اصفهان جریان می‌یابد
توزیع آب در شبکه‌های آبیاری غرب اصفهان طبق سنوات گذشته در فصول بهار و تابستان انجام می‌شود.
---
بیش از ۵۰ درصد ثروت دنیا در دست ۸ ابرپولدار
سازمان بشردوستانه اوکسفام با اعلام اینکه بیش از ۵۰ درصد ثروت در دست ۸ نفر است، خواستار اقدام برای محدود کردن شکاف میان فقرا و ثروتمندان شد.
---
توضیح جالب اتحادیه درباره گرانی گوشت!
رییس اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گوسفندی که موافق تاثیر دلالی در بالا رفتن قیمت گوشت نیست، گفت: تقاضای خرید در اول هر ماه به دلیل واریز حقوق‌ها افزایش می‌یابد و به همین دلیل قیمت نیز افزایش می‌یابد. اگر این عرضه گوشت از سوی سازمان پشتیبانی امور دام اول ماه انجام می شد قیمت‌ها تا این اندازه افزایش پیدا نمی‌کرد.
---
جرائم بدهکاران بانک گردشگری بخشیده می شود
خسرو خواجه حسنی مدیر عامل بانک گردشگری اعلام کرد : جرائم بدهکارانی که تا پایان سال اقدام به واریز اصل و سود متعلقه نمایند بخشیده می شود.
---
صف شرکت های بین المللی برای حضور در صنعت نفت ایران؛ از شلمبرژر آمریکا تا گازپروم روسیه
شرکت های بین المللی در زمان تحریم برای فرار از جریمه های آمریکا و متحدانش از سرمایه گذاری و هر گونه همکاری علنی با ایران خودداری می کردند و حتی گاهی پاسخ نامه های طرف ایرانی را نیز نمی دادند، اما اکنون برای حضور در صنعت نفت کشورمان صف کشیده اند.
---
اجرای طرح های صنعتی با تسهیلات بانکی
از ابتدای سال تاکنون 56 طرح صنعتی با پرداخت تسهیلات در استان هرمزگان اجرا می شود.
---
  بی‌نیازی از واردات گاز با اکتشافات جدید
مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت یکی از اهداف استراتژیک وزیر نفت را بی‌نیازی از واردات گاز از کشورهای دیگر عنوان کرد و گفت: مناطق دارای اولویت برای اکتشاف کپه‌داغ در شمال شرق کشور، دشت آبادان، میادین مشترک نفتی در خلیج فارس و دزفول شمالی و جنوبی هستند.
---
پرداخت هزینه‌های ارتقای مهارت کارگران از محل بیمه بیکاری
مدیر کل حمایت از مشاغل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: هزینه‌های مربوط به بازآموزی، تجدید و ارتقای مهارت کارگران تحت پوشش بیمه بیکاری از محل بیمه بیکاری پرداخت می‌شود.
---
پیش‌بینی بیکاری ۱۳ تا ۱۷ درصدی برای ایران
سازمان بین المللی کار، در یک برآورد از بیکاری جهانی، میانگین نرخ بیکاری جهان در سال ۲۰۱۷ را ۵. ۸ درصد، پیش بینی کرد و افزود: ایران در سال جاری میلادی با نرخ بیکاری ۱۷-۱۳ درصد روبرو خواهد بود.
---
احتمال تعلیق پروازهای بریتیش‌ایرویز از آسمان ایران
یک مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی با اشاره به خوش‌حساب بودن ایرلاین‌های خارجی، گفت: بریتیش‌ایرویز با ۱۳ میلیون دلار، بیشترین میزان بدهی را به شرکت فرودگاه‌های ایران دارد.
---
شرکت صادرات گاز منحل شد
با دستور وزیر نفت از امروز شرکت ملی صادرات گاز ایران به طور رسمی منحل و مدیریت صادرات گاز در شرکت ملی نفت راه‌اندازی شد.
---
وضعیت مبارزه با پولشویی در ایران
وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی با اشاره به موانع اجرای سیاستهای ضدپولشویی در ایران، گستردگی اقتصاد غیررسمی را بعنوان مانع اصلی اعلام کرد.
---
 بهره‌برداری تجاری و صنعتی از چوب جنگل‌های شمال کشورممنوع شد
نمایندگان مجلس در برنامه ششم توسعه بهره‌برداری تجاری و صنعتی از چوب جنگل‌های شمال کشور را ممنوع کردند.
---
انسداد ۶ محور به دلیل شرایط نامساعد جوی
در محور کندوان‌ تردد خودرو از ساعت ۱۵ تا ۲۳ روز جمعه هفته جاری از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع است و با اعلام مأموران پلیس راه در محل، تردد خودرو از ساعت ۱۸ تا ۲۳ روز جمعه از مرزن‌آباد به سمت کرج به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.
---
 تحویل هواپیمای ایرباس به ایران از دستاوردهای مهم برجام است
خرید و تحویل اولین فروند از محموله بزرگ هواپیماهای خریداری شده ایران از شرکت هواپیماسازی ایرباس روز پنجشنبه در رسانه های گروهی چین با بازتاب گسترده ای همراه بود.
---
 برنامه تعاون روستایی برای ذخیره سازی میوه شب عید
مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: برنامه این سازمان برای خرید و ذخیره سازی 40هزار تن میوه شب عید با هدف تنظیم بازار شروع شده است
---
هاشمی از مبارزه تا سازندگی
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به این دلیل پیگیر صلح بین ایران و عراق بوده که می‌خواست زودتر سازندگی شروع شود؛ این سخن به نقل از محسن رضایی برای نشان دادن روحیه‌ی «اقتصادی» سردار سازندگی کافی است.
---
ایران-ژاپن قراردادهای جدید پالایشگاهی امضا می‌کنند
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از امضای دو قرارداد بهینه‌سازی و بهبود فرآیند تولید پالایشگاه‌های نفت بندرعباس و تهران در آینده ای نزدیک با دو شرکت معتبر نفتی ژاپن خبر داد.
---
شرط صادرات مجدد برق به عراق مشخص شد
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: «حل مشکلات صنعت برق به اندازه اهمیت برق به عنوان یک منبع برتر انرژی، حساس و حائز اهمیت است.»
---
بازگرداندن میزان تولید نفت به قبل از تحریم‌ها نتیجه دیپلماسی نفتی دولت بود
نماینده مردم کرمانشاه گفت: افزایش تولید نفت ایران و رساندن میزان تولید به دوران قبل از تحریم ها موجب افزایش نقدینگی در کشور می شود و این کمک بسیاری به اقتصاد ما می کند.
---
درخواست روحانی از نمایندگان درباره بودجه 96
تاجگردون گفت: در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه با رییس جمهوری، ایشان اصرار داشتند بودجه تغییر چندانی پیدا نکند تا بتوانند سیاست ها را با دقت بیشتری پیش ببرند.
---
لیلاز: ایران در حال پیر و فقیر شدن است
سعید لیلاز در خصوص وضعیت صندوق‌های بازنشستگی در ایران اظهار داشت: سال‌ها پیش در مقاله‌ای عنوان کردم که یکی‌ از مهم‌ترین عوامل فروپاشی‌ اتحاد جماهیر شوروی بی‌توجهی به صندوق های بازنشستگی بود.
آخرین اخبار