کد خبر: 7989
تاریخ انتشار: ۱۳۹۲ بيست و نهم مرداد 12:35:22
print نسخه چاپی

انسان هایی که غذا نمی خورند! +عکس

پایگاه خبری تحلیلی تازه (tazehnews.com) :

انسان هایی که غذا نمی خورند! +عکس

همشهری سرنخ: آنها مدعی هستند که انرژی لازم برای ادامه حیات را نه از غذا که از منابع دیگر طبیعت مثل باد و خورشید دریافت می کنند. ادعای این افراد آنها را تبدیل به افراد مشهوری در جهان کرده است اما آیا آنها راست می گویند؟

یک سال در درخت


«رام بهادر بامجون» نهم آوریل 1990، در روستای «راتاتاپوری» نپال متولد شد. او توجه بسیاری از مردم و رسانه ها را موقعی به خود جلب کرد که ادعا کرد مدت زمان طولانی را در مدیتیشن گذرانده است.

او شانزدهم ماه می 2005 به داخل یک درخت توخالی رفت و آنجا نشست و مدیتیشن خود را آغاز کرد و تا شانزدهم ماه مارس 2006 از داخل درخت بیرون نیامد. در این مدت افراد بسیار زیادی برای تماشای رام به جایی که او نشسته بود رفتند اما ادعا کردند که رام داخل درخت نبوده است. وقتی دوران مدیتیشن رام به پایان رسید و از او سوال کردندکه چرا بعضی وقت ها داخل درخت دیده نمی شد او پاسخ داد که ازدحام جمعیت مرا بسیار اذیت می کرد و برای همین ترجیح می دادم که بروم و روز دیگری که خلوت تر است بازگردم. رام در دسامبر 2006 بار دیگر تصمیم گرفت در نپال مدیتیشن کند اما سه ماه بیشتر در آنجا نماند.

در 26 مارس 2007 ماموران پلیس منطقه، رام را داخل یک خندق به عمق 2 متر پیدا کردند که در حال مدیتیشن کردن بود. نکته ای که توجه افراد زیادی را به رام جلب کرده این است که هنگام مدیتیشن های طولانی مدت این جوان هیچ وقت دیده نشده که او چیزی بخورد یا بیاشامد. از این رو بسیاری بر این باورندکه رام بدون آب و غذا زنده است اما در مقابل عده دیگری این نظریه را رد می کنند. آنها بر این باورند که غیرممکن است رام مدت ها بدون آب و غذا در طول مدیتیشن زنده بماند و به همین دلیل است که گاهی اوقات او بین طلوغ و غروب خورشید دیده نمی شود.

آنها می گویند که چنین چیزی از نظر فیزیکی غیرممکناست. این گروه می گویند اگرچه در طول روز رام بر بالای یک درخت دیده می شود و هیچ کس اجازه ندارد به او نزدیک شود اما او شب ها وقتی همه به خانه شان می روندمی تواند به دنبال غذا برود بدون اینکه شاهدی او را ببیند.

بسیاری از اطرافیان رام مدعی هستندکه او به هیچ عنوان آب و غذا نمی خورد و بی حس بودن او در طول مدیتیشن و در هوای سرد و بارانی، خود گواهی بر این مطلب است. یک بار یک نویسنده آمریکایی به نام «جورج ساندرز» تصمیم گرفت از نزدیک با رام ملاقات کند. او یک شبانه روز را در کنار رام گذراند و بعد از آن گفت که رام در هوای بسیار سرد که همه از آن فرار می کردند بدون اینکه کوچکترین احساس سرمایی کند نشسته بود و تکان نمی خورد.

در دسامبر 2005، گروه دیگری متشکل از 9 نفر از مسئولان دولتی نپال تصمیم گرفتند به مدت 48 ساعت رام را زیر نظر بگیرند. او در تمام این مدت به هیچ عنوان نه غذایی خورد و نه آبی نوشید.

یک سال بعد شبکه دیسکاوری مستندی به نام «پسری با قدرت عجیب» درباره زندگی رام تهیه کرد. هدف از ساخت مستند، بررسی این موضوع بود که آیا رام واقعا چیزی نمی خورد و نمی آشامد. مستندسازهای دیسکاوری رام را چهار شبانه روز تحت نظر گرفتند. در اولین تلاش برای فیلمبرداری، دوربین های دید در شب قادر به فیلمبرداری از رام که بالای درخت نشسته بود نشدند.

در دومین تلاش مستندسازها موفق شدند 96 درصد پی در پی از رام فیلمبرداری کنند و او در تمام این مدت به هیچ عنون لب به غذا و آب نزد. پس از 96 ساعت همه انتظار داشتندکه رام گرسنه اش شود اما وی همچنان غذا و آب نخورد و همه را شگفت زده کرد. طبق گفته دانشمندان یک فرد عادی چنانچه به مدت چهار شبانه روز آب ننوشد کلیه اش از کار می افتد و می میرد و این درحالی بود که در رام هیچ نشانه ای از بیماری به دلیل خشک شدن آب بدنش دیده نمی شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: