کد خبر: 40061
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵ هجدهم دي 15:50:48
print نسخه چاپی
دبير اجرايي پايتخت جوانان جهان اسلام :

پایتختی جوانان جهان اسلام شهر شیراز تحت تاثیر برجام بود

دبیر اجرایی پایتخت جوانان جهان اسلام گفت: انتخاب شیراز به عنوان به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام متاثر از برجام بود.
پایگاه خبری تحلیلی تازه (tazehnews.com) :
پایتختی جوانان جهان اسلام شهر شیراز تحت تاثیر برجام بود
به گزارش فارس، علی رضایی اظهارداشت:  انتخاب شهرهای مشهدو تبریز  به عنوان مدل پایتختی فرهنگی و پایتخت گردشگری جهان اسلام ،توسط سازمان کنفرانس اسلامی اشاره کرد و گفت:انتخاب همزمان سه کلان شهر ایران برای انجام سه پروژه بزرگ بین المللی نشان از موفقیت دولت در مقابله با پروژه ایران هراسی دارد.
وی با اشاره به حضور تعداد قابل توجهی از شخصیت های بین المللی در مراسم اعطای عنوان پایتختی جوانان جهان اسلام به شهر شیراز گفت:پس از موفقیت های چشمگیر دولت تدبیر و امید در حوزه دیپلماتیک،اینک دیپلماسی فعال فرهنگی و جوانان می تواند ضمن معرفی بیش از پیش شیرازبه جهان اسلام افزایش زمینه گفتگو بین فرهنگ ها و تمدن های مختلف در کشورهای های اسلامی را درپی داشته باشد.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس،حاصل این معادلات فرهنگی و دیپلماتیک را افزایش صلح و دوستی میان ملت های جهان اسلام عنوان کرد و گفت:این دستاورد بزرگ را نمی توان با هیچ معیار مالی مورد سنجش قرارداد.
دبیر اجرایی پایتخت جوانان جهان اسلام باتاکید بر اینکه شرایط باید به گونه ای باشدتا  جوانان امروز ایران اسلامی و شهر شیراز به امروزشان افتخار کنند افزود:نباید پشت تاریخ چندین هزار ساله کشورمان خوابمان ببرد و از پیشرفت و تحول در حوزه های مختلف غافل شویم.
رضایی معرفی شیراز و استان فارس به عنوان گاهواره تمدن ایران اسلامی،جلوه گر شدن جایگاه شیراز درحوزه تعاملات فرهنگی و معرفی این شهر به عنوان یک شهر پویا و بامردمانی با فرهنگ و تمدن را از جمله دستاوردهای معنوی کسب عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام در سال 2017 دانست و گفت:انتخاب شیراز می تواند فرصتی استثنایی برای گسترش جنبه های اجتماعی یک دیپلماسی فعال با استفاده از ابزارهای مختلفی نظیر هنر،فرهنگ ورسانه های اجتماعی را فراهم سازد.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش از حضوروزیر ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران، دبیرکل مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامی،معاون وزیر ورزش و جوانان ترکیه،معاون وزیر توسعه ورزش و امور جوانان کشور اندونزی،مسئولان رده بالای مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامی و معاونین وزرای امورخارجه و ورزش و جوانان  در مراسم اعطای رسمی عنوان پایتختی جوانان جهان اسلام به شهر شیراز در روز بیستم دی ماه در شیرازخبر داد و گفت:حضور این افراد به همراه هیات همراه خود نشان از اهمیت کسب این عنوان برای یک شهر دارد.
معاون فرهنگی و امورجوانان فارس با اشاره به برگزاری جلسات مختلف در سطح مدیران کل ستادی و اجرایی در استان فارس با حضور استاندار و معاونین وی  و همچنین جلسات مختلف در سطح وزارت ورزش و جوانان، ابراز امیدواری کرد تا با یک حرکت جمعی و برگزاری مراسمی در شان شهر شیراز،شرایط معرفی شهر شیراز به عنوان یک جهانشهر برای جوانان جهان اسلام فراهم آید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار